D-incert

Dutch innovation centre for electric road transport

RSS | Get e-mail updates

Long Lam wint e-mobiliteit scriptieprijs

Posted on | November 11, 2011 | No Comments

De scriptieprijs voor e-mobiliteit welke tijdens de Dag van de duurzaamheid werd uitgereikt, is toegekend aan Long Lam, voor zijn masterscriptie over hoe de gezondheid van batterijen beter in te schatten. Long Lam studeerde in 2011 af aan de TU Delft op het onderwerp ‘A practical circuit-based model for state of health estimation of Li-ion battery cells in electric vehicles’.

Long Lam ontwikkelde tijdens zijn master Electrical Sustainable Energy eenĀ  model om de gezondheidstoestand van Li-ion batterijcellen in elektrische voertuigen in te schatten. Hij voerde dit afstudeerproject uit onder begeleiding van dr.ir. Paul Bauer en in samenwerking met dr. Erik Kelder.

De huidige hoge aanschafprijs van elektrische auto’s belemmert consumenten in het aanschaffen ervan. De hoge aanschafwaarde wordt voornamelijk veroorzaakt door de prijs van het batterijpakket; ook bepaalt de gezondheid van de accu de restwaarde van een elektrische auto. Met het nieuw ontwikkelde model kan de restwaarde van een batterij van een elektrische auto op de lange termijn beter bepaald worden.

Vorig jaar bedacht journalist Joris Luyendijk de E-mobiliteit scriptieprijs. De prijs beloont de universitaire of HBO scriptie die de kennis van elektrisch vervoer het meest vooruit helpt. De E-mobiliteit scriptieprijs 2011 werd op de Dag van de Duurzaamheid uitgereikt door Wubbo Ockels en Joris Luijendijk.

Zie ook website TU Delft en www.samenelektrisch.nl


Comments

Leave a Reply





  • Join us

    Join the D-incert Network

  • Newsletter

  • Partners